O nas

Pracownia bro.Kat została założona w 2010 roku przez Romę Skuzę oraz Bognę Polańską. W pracy zajmujemy się architekturą, projektowaniem wnętrz, scenografii, wystaw, instalacji, a także produktu. Nasze projekty zdobyły nagrody i wyróżnienia w kilku konkursach, a także były publikowane zarówno w kraju jak i za granicą. Posiadamy doświadczenie we współpracy zarówno z klientami prywatnymi, firmami, jak i instytucjami publicznymi. W naszej pracy szukamy rozwiązań funkcjonalnych, niestandardowych i zaskakujących. Realizujemy projekty współpracując ze sprawdzonymi wykonawcami, a także aktywnie uczestniczymy w realizacji inwestycji.

Nazwa pracowni to transformacja pierwszych sylab naszych imion (Bogna, Roma) oraz nazwy miasta, w którym żyjemy i pracujemy – Katowic. Ich połączenie tworzy słowo bro.Kat, kojarzące się z czymś mieniącym, ozdobnym. Brokat to bezpośrednie nawiązanie do „czarnego złota”, jak na Śląsku nazywa się węgiel. Niegdyś na nim budowano bogactwo regionu, dziś, gdy jego rola jako paliwa kopalnego spada, staramy się odkrywać go na nowo w naszej działalności projektowej tworząc kolekcję biżuterii z węgla – Hochglance, którą wprowadziłyśmy do stałej sprzedaży.

Nagrody

W 2012 r. pracownia, wraz z Kają Nosal, otrzymała nagrodę w kategorii Mała Forma w 18. edycji konkursu Architektura Roku Województwa Śląskiego za realizację pod nazwą Hochglance — biżuteria z węgla i srebra.

W 2012 — zajęła I miejsce w konkursie „Dobry Produkt dla Śląska”, organizowany przez Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach projektu „Design Silesia II” w kategorii produkt ekskluzywny. Nagroda przyznana została za projekt Śląskie Doniczki.

W 2013 r. biżuteria Hochglance otrzymała wyróżnienie w plebiscycie must have!, organizowanym przez Łódź Art Center.

W 2014 r. pracownia otrzymała wyróżnienie w konkursie „Public Foor Me — zaprojektuj wnętrze Pijalni Czekolady E. Wedel”.

W 2014 r. dwa wyróżnienia w kategorii Młody Twórca oraz Wnętrze Roku za realizację projektu B&T Skyrise biuro informatyczne w 20. edycji konkursu Architektura Roku Województwa Śląskiego.

W 2017 r. Schwarztasia — śląska torba otrzymała wyróżnienie w pebliscycie must have! organizowanym przez Łodź Art Center.

Zespół

BOGNA POLAŃSKA

założyciel, główny architekt

Bogna jako współzałożycielka pracowni Bro.Kat w firmie zajmuje się rozwojem działu produktu, choć architektura jest jej nadal bliska i często wraz z całym zespołem uczestniczy w tzw. „burzach mózgów”. Ukończyła Wydział Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach, ale w firmie jest głównie odpowiedzialna za opracowywanie strategii wdrożeń kolekcji biżuterii oraz produktów. To dzięki niej w naszym sklepie pojawiają się nowe modele oraz nowe kampanie promocyjne.

Zanim wdrożymy nową rzecz do sprzedaży, nie rozstaje się z arkuszami Exela, gdzie dokładnie sprawdza zyski i koszty całego przedsięwzięcia. Jest motorem napędowym pracowni, lubi wyzwania i często się ich podejmuje.

Dla Bogny nie ma rzeczy nie możliwych, jej hasło: „To się musi dać zrobić” niejednokrotnie wdraża w życie. Jest mistrzynią w zarządzaniu czasem i wykorzystuje każdą minutę, aby odpowiedzieć na tony maili. Jeśli chcecie dołączyć do zespołu to właśnie z nią spotkacie się podczas rekrutacji. Jest zawsze opanowana i posiada umiejętność werbalizacji myśli. Kluczowe kwestie dotyczące długoplanowego rozwoju pracowni podejmuje razem z Romą, bo wiadomo co dwie głowy to nie jedna.

Pływa na kitesurfing’u oraz wake’u. Jest lokalną patriotką promującą dzielnicę Załęże, w której dorastała dlatego gdy, wraz z przyjaciółką Romą stanęły przed wyborem lokalizacji naszej pracowni, zdecydowały się na Załęże.

ROMA SKUZA

założyciel, główny architekt

Roma współzałożycielka pracowni bro.Kat. Już w trakcie studiów na Wydziale Architektury i Urbanistyki Politechniki Śląskiej rozpoczęła przygodę z projektowaniem wnętrz, którą od 10 lat kontynuuje. W pracowni po wdrożeniu zmian i usprawnień odpowiada głównie za działania w zakresie architektury. Ma ogromne doświadczenie w projektowaniu wnętrz, stoisk, a także wystaw i instalacji. Trzyma rękę na pulsie w związku z jakością i harmonogramem wszystkich projektów, pracuje nad ofertami, wycenami, umowami i pilnuje terminów oddań, aby każdy projekt trafił w Wasze ręce na czas.

Doskonale wie co powinna zawierać dokumentacja, którą należy złożyć w Urzędzie Miasta, jaki projekt skonsultować z sanepidem,

a jaki z strażakiem. Jej czujne oko wyłapie najmniejszy detal. Zawsze znajdzie plan B i wyjście z najtrudniejszej sytuacji. Skrupulatnie przypomina Bognie o dokończeniu wszystkich szalonych pomysłów, a także sprawdza realność koncepcji całego zespołu.

W sezonie zimowym Roma ładuje swoje baterie na snowboardzie, natomiast w lecie pływa na wakeu. Inspiracje odnajduje obierając bardziej egzotyczne kierunki podróży starając się co roku zwiedzić inny zakątek Świata. Przebiega kilometry regularnie przemierzając katowickie parki lub relaksuje się w gąszczu ponad 40 kwiatów, które znajdują się w jej mieszkaniu. Uratowała już niejednego zwierzaka. Aktualnie jest w trakcie adopcji dwóch kotów.

AGNIESZKA ROZLACH

manager biura

Aga to pierwsza osoba z którą kontaktujecie się, gdy chcecie kupić naszą biżuterię. Wie wszystko o dziale produktu: co kryje się w szufladkach, co porabia nasz jubiler, czy trzeba zamówić kolejną partię węgla lub kiedy będzie kurier. Szczegółowo planuje zmówienia i czuwa nad sklepem on-line. To dzięki niej paczki z naszymi produktami docierają do Was.

Z sukcesem prowadzi też dział – Statuetek, które projektujemy i wykonujemy na indywidualne zamówienia. Logistykę w tym dziale ma opanowaną do perfekcji. Realizuje każde wykonalne zlecenie, rozważnie negocjując warunki współpracy. Żaden klient nie zaskoczy jej kosmiczną ilością sztuk dostępnych na już.

Efekty końcowe statuetek regularnie publikuje na stronie internetowej. Aga z wykształcenia jest magistrem biotechnologii środowiska Uniwersytetu Śląskiego, a z pracownią bro.Kat związana jest najdłużej, od czerwca 2015 roku, dlatego biuro i całą naszą załogę zna najlepiej i sprawuje nad nami pieczę. Dzięki niej nie giniemy w gąszczu dokumentów.

Zaopatruje cały team w ekologiczne produkty z jej rodzinnej miejscowości, a najsłynniejszy jest miód od którego wszyscy jesteśmy uzależnieni. Z racji swoich obowiązków jest w ciągłym ruchu, ale to jej nie wystarcza. Regularnie wyjeżdża na wakacyjne rowerowe tripy. Przejechała ze znajomymi katorżniczy szlak Green Velo i snuje dalsze plany.

MARCIN CZOPEK

architekt wnętrz

Marcin jest z nami od 2017 roku. Do pracowni dołączył zaraz po ukończeniu studiów na kierunku Architektury Wnętrz na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Jako rodzynek dzielnie odnajduje się w kobiecym towarzystwie.

Świetnie czuje się w projektowaniu przestrzeni prywatnych, gdzie dopracowuje każdy detal do perfekcji. Nie straszne są mu nowe rozwiązania technologiczne. Gdy przyjdzie moment na intensywną pracę przy stoiskach wystawienniczych potrafi szybko i sprawnie zapanować nad chaosem wynikającym z braku czasu i pogodzić rzeczy nie do pogodzenia. Co chwilę wyszukuje nowe materiały wykończeniowe, których próbki chętnie

zamawia. Dzięki temu mamy możliwość pokazania Wam namacalnie z jakich materiałów powstanie Wasze wnętrze. Jako team leader udziela porad reszcie zespołu i dzieli się doświadczeniem. Jest cierpliwy i wytrwały a jego wyobraźnia nie zna granic. Chociaż w pracowni dominuje żeńska płeć to właśnie Marcin jest specjalistą w doborze kolorów.

Mamy własnego Johnny Bravo w załodze, który dzielnie wnosi wielkie paczki na drugie piętro pracowni, służy pomocą przy montażach, a to wszystko dzięki siłowni oraz mocy tajemniczego zielonego owocu, którego jest wielkim fanem, podejrzewamy też, że jest uzależniony od czarnej kawy. Aktualnie jego guru w architekturze wnętrz to Olha Wood.

ADA SOWIŃSKA

projektant wzornictwa przemysłowego

Ada sprawdza się, jako łącznik między architekturą a produktem. Jest absolwentką Wydziału Wzornictwa ASP w Katowicach więc swobodnie działa na dwóch frontach, czując się jak ryba w wodzie.

W architekturze prowadzi projekty, wymagające szybkiego działania, a więc projekty stoisk wystawienniczych, instalacji i wystaw tymczasowych. Ada, mimo dynamicznej akcji, cechującej tego rodzaju realizacje, dopracowuje każdy scenariusz projektowy i organizacyjny.

Możliwe, że gdy siedzicie wygodnie w chilloutowej strefie naszego projektu, to właśnie ona prowadziła ten projekt i spędziła mnóstwo intensywnych godziny na montażu.

Z powodzeniem projektuje też wnętrza, gdzie szlifuje każdy detal i nic nie umyka jej uwadze. Niezwykle skrupulatna, ma wszystko przemyślane i dopięte na ostatni guzik. Na spotkaniach jest konkretna, a komplet ustaleń sumiennie spisuje w mailach. Podczas budowy umiejętnie zarządza ekipą montażową i sprawia, że nikt się nie nudzi.

Ada jest z nami od 2019r. i uważana jest za największego hipstera w pracowni. Nie je mięsa i nie toleruje słabej kawy i soi. Każdą potrawę posypuje płatkami drożdżowymi niczym Salt Bae. Dzień zaczyna od przebieżki po lesie, a następnie rozkoszuje się świeżo zmieloną, alternatywną kawą. Czyta książki reportażowe i jest fanką złotej biżuterii retro.

MARTYNA KRÓL

architekt wnętrz

Martyna jest w naszym zespole wolnym duchem. Do jej poetyckiej duszy przemawiają melancholijne piosenki i cygańskie rytmy. Jest gorącym zwolennikiem chłodnej kolorystyki i srebrnych detali. Dodatkowo znana jest z ponadprzeciętnej pracowitości i zaangażowania w projekt.

Dobrze czuje się w projektowaniu wnętrz prywatnych jak i publicznych. Przez wzgląd na projekty jakie prowadzi staje się ekspertem w sprawie przepisów BHP. Jest odpowiedzialna za tworzenie wizualizacji wielu naszych projektów, dzięki którym możecie zobaczyć jak będzie wyglądać Wasze przyszłe wnętrze. Do ekipy dołączyła w 2019 roku. Jako absolwentka WST w Katowicach na kierunku Architektura Wnętrz

oraz Wzornictwa na katowickim ASP z powodzeniem wykorzystuje nabytą wiedzę z tych dwóch wydziałów. Pobudki o świcie nie są jej straszne więc wstaje najwcześniej z całego zespołu i zawsze jest pierwsza w pracowni.

Bogatą duchowość rozwija poprzez zgłębianie filozofii różnych kultur i religii. Stara się także redukować swój ślad węglowy – zamieniła podróżowanie komunikacją na elektryczną hulajnogę, a mięso na strączki. W kwestii deseru najchętniej przyjmie porcję kimchi. Poświęca dużo czasu dla ukochanego psa – spaniela Kaprysa, którego jest niezwykle cierpliwą mamą. Kaprys czasami odwiedza nas gotowy do przytulania całego teamu.

×
Dołącz do świata naszej pracowni.

Zapisz się do newslettera i odbierz -10% na pierwsze zakupy.

Maila wysyłamy maksymalnie jeden raz w miesiącu. Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera z inspiracjami, nowościami i promocjami. Zgoda jest dobrowolna i dotyczy wyłącznie ofert wysyłanych przez BROKAT. W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania naszych maili.