TAUZEN mieszkanie

 • AUTORZY:

  Bogna Polańska,
  Roma Skuza

 • INWESTOR:
  prywatny

  DATA REALIZACJI:
  2010

 • POWIERZCHNIA:
  68m2

  LOKALIZACJA:
  os. 1000-lecia w Katowicach

 • WSPÓŁPRACA:

  Sylwia Kobos

Tauzen mieszkanie. Założeniem projektu było stworzenie dużej, funkcjonalnej przestrzeni dla młodego małżeństwa z dzieckiem jak również możliwość ewentualnego wynajmu pokoi większej ilości lokatorów. Tauzen mieszkanie pierwotnie posiadało wąską kuchnię, cztery pokoje, łazienkę z osobną toaletą i pomieszczenie gospodarcze.

Zdecydowano się na powiększenie ciasnej kuchni kosztem jednego z pokoi. Stworzono ‚open space’ – połączenie salonu z kuchnią, co znacznie powiększyło optycznie przestrzeń.

Klaustrofobiczną wcześniej toaletę włączono w łazienkę, przez co powstało większe jak również bardziej funkcjonalne pomieszczenie – namiastka salonu kąpielowego. Sypialnię umieszczono w dawnym pokoju dziennym, gdzie można było wydzielić garderobę. Całe mieszkanie utrzymane jest w kolorystyce czarno-białej, tę monochromatyczność przełamuje ciepła drewniana podłoga.

fot. Michał Pawłowski

×
Dołącz do świata naszej pracowni.

Zapisz się do newslettera i odbierz -10% na pierwsze zakupy.

Maila wysyłamy maksymalnie jeden raz w miesiącu. Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera z inspiracjami, nowościami i promocjami. Zgoda jest dobrowolna i dotyczy wyłącznie ofert wysyłanych przez BROKAT. W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania naszych maili.