Stoisko wystawiennicze ‘Śląskie. Pozytywna energia’ promujące Stadion Śląski podczas Światowej Konferencji Antydopingowej WADA 2019

 • AUTORZY:
  Kasia Kochanowska,
  Marcin Czopek,
  Bogna Polańska,
  Roma Skuza

  REALIZACJA:
  Instytucja Kultury Ars Cameralis

 • DATA REALIZACJI:
  wrzesień – listopad 2019

  POWIERZCHNIA:
  30m2

 • WYSTAWCA:
  Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

  WYDARZENIE:
  Światowa Konferencja Antydopingowa WADA 2019

 • LOKALIZACJA:
  Międzynarodowe Centrum
  Kongresowe w Katowicach

W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyła się Piąta Światowa Konferencja WADA dotycząca dopingu w sporcie. Z tej okazji mieliśmy przyjemność zaprojektować oraz nadzorować budowę stoiska dla Urzędu Marszałkowskiego. Stoisko to miało dosyć mocno ograniczone gabaryty zarówno pod względem powierzchni jak i wysokości.

Dodatkowo w projekcie konieczne było przewidzenie trzech stref funkcjonalnych. Pierwszą strefę stanowiła przestrzeń dająca możliwość prowadzenia dłuższych posiedzeń dla około czterech osób. W strefie drugiej zakładaliśmy zaprojektowanie miejsca do przeprowadzania szybkich spotkań informacyjnych. Trzecia strefa z kolei miała zapewnić możliwość użytkowania funkcjonalnego zaplecza technicznego z miejscem na przygotowanie kawy i przechowywanie materiałów.

Planowaliśmy, aby aranżacja stoiska znacząco wyróżniała się w strefie wystawienniczej. Ze względu na dosyć małą powierzchnie postanowiliśmy użyć skupiającego uwagę, i jednocześnie, kojarzącego się z sportem koloru niebieskiego. Dodatkowo chcieliśmy, aby stoisko kojarzyło się z tematyką sportu i stadionu. Założenie wynikało po pierwsze z tematyki konferencji, a po drugie z faktu, że ambasadorem województwa Śląskiego jest Anita Włodarczyk.

Efektem powyższych założeń jest bryła, która w całości nawiązuje do obiektu sportowego, jakim jest stadion. Aby uwypuklić cechy obiektu sportowego zastosowaliśmy grafiki w postaci linii boiska. Strefy funkcjonalne oddzielone są od siebie siatką sportową. Dodatkowo lada, która znalazła się na stoisku jest swego rodzaju rzeźbą nawiązującą swoją formą do sportowej skrzyni.

fot. Radosław Kaźmierczak

×
Dołącz do świata naszej pracowni.

Zapisz się do newslettera i odbierz -10% na pierwsze zakupy.

Maila wysyłamy maksymalnie jeden raz w miesiącu. Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera z inspiracjami, nowościami i promocjami. Zgoda jest dobrowolna i dotyczy wyłącznie ofert wysyłanych przez BROKAT. W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania naszych maili.