Stoisko wystawiennicze ‘Śląskie. Pozytywna energia’ podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2018 – Katowice

 • AUTORZY:
  Bogna Polańska,
  Roma Skuza

  REALIZACJA:
  Instytucja Kultury
  Ars Cameralis

 • DATA REALIZACJI
  I POWIERZCHNIA:
  maj 2018, 85m2

  WYSTAWCA:
  Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

 • WYDARZENIE:
  X Europejski Kongres
  Gospodarczy 2018

  LOKALIZACJA:
  Międzynarodowe Centrum
  Kongresowe w Katowicach

 • WSPÓŁPRACA:
  Niuans Studio,
  COBU Design,
  Laga, FÓBE

Zobacz w odbiciu naszą różnorodność, zobacz przestrzeń dla sztuki, dla innowacji. I wreszcie zobacz siebie. Bo Śląskie to przede wszystkim ludzie. Tacy jak Ty!

Naszym zadaniem było jak najlepiej odzwierciedlić myśl przyświecającą tegorocznej koncepcji stoiska promocyjnego Śląskie. Pozytywna energia podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

W tym roku województwo Śląskie miało zaprezentować się jako przestrzeń sztuki, region pełen ludzi kreatywnych oraz różnorodny. Aranżacja wnętrza miała mocno wyróżniać się w strefie wystawienniczej. W założeniach przewidziane były trzy stanowiska poświęcone turystyce, funduszom europejskim oraz obsłudze inwestora i eksportera. Każdy odwiedzający mógł zaczerpnąć garść informacji na wybrany temat. Należało również wydzielić oddzielną strefę do rozmów biznesowych.

Na podstawie tych założeń wykreowaliśmy przestrzeń błyszczącą, pełną refleksów i mieniącą się lustrzanymi odbiciami płaszczyzn. Efekt ten dodatkowo spotęgowaliśmy poprzez zawieszenie srebrnych papierowych talerzy nad całą aranżacją.

Przy wyborze dominującej kolorystyki, sięgnęliśmy po rozszerzoną wersję brandu Śląskie. Pozytywna energia jakim jest m.in. kolor czerwony i żółty. Stoły pełniły funkcję punktów informacyjnych a wiszące nad nimi żółte ikony były symbolami różnorodności województwa.

Na stoisku podziwiano przeróżne produkty zaprojektowane i wykonane przez rodzimych projektantów jak Laga czy FÓBE. Również śląskie showroomy jak Niuans Studio i COBU Design wspomogły nas w realizacji przestrzeni poprzez użyczenie wybranych mebli. Wspólnymi siłami dzięki Instytucji Kultury Ars Cameralis, śląskim projektantom i showroomom pokazaliśmy, że nasz region jest różnorodny, pełen ludzi kreatywnych i co najważniejsze wspierających się przy wielu śląskich przedsięwzięciach.

fot. Radosław Kaźmierczak

×
Dołącz do świata naszej pracowni.

Zapisz się do newslettera i odbierz -10% na pierwsze zakupy.

Maila wysyłamy maksymalnie jeden raz w miesiącu. Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera z inspiracjami, nowościami i promocjami. Zgoda jest dobrowolna i dotyczy wyłącznie ofert wysyłanych przez BROKAT. W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania naszych maili.