Stoisko ‘Śląskie. Pozytywna energia’ podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2019 – Katowice

 • AUTORZY:
  Bogna Polańska,
  Ania Kaleta,
  Roma Skuza

  REALIZACJA:
  Instytucja Kultury
  Ars Cameralis

 • DATA REALIZACJI
  I POWIERZCHNIA:
  2019, 85m2

  WYSTAWCA:
  Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

 • WYDARZENIE:
  XI Europejski Kongres
  Gospodarczy 2019

  LOKALIZACJA:
  Międzynarodowe Centrum
  Kongresowe w Katowicach

 • WSPÓŁPRACA:
  Niuans Studio,
  Wietrzne Pole

W tym roku województwo Śląskie miało zaprezentować się podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego jako województwo mocno związane z dziedziną sportu, a także kładące nacisk na ekologię. Aranżacja stoiska wystawienniczego miała mocno wyróżniać się w strefie wystawienniczej.

W założeniach, które otrzymaliśmy przewidzianych było pięć stref funkcjonalnych: miejsce spotkań Marszałka Województwa Śląskiego jako strefę bardziej prywatną, bardziej elegancką,  z możliwością prowadzenia spotkań dla kilku osób, wspólny stół dla Centrum Obsługi Inwestora i Eskportera oraz Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości, przy którym można zaprezentować działania wydziałów jak i odbyć spotkanie z interesariuszami.

Kolejna strefa miała dotyczyć Stadionu Śląskiego, w której wyświetlana miała być prezentacja dotycząca wydarzeń odbywających się na Stadionie, zaprezentowana miała być postać Anity Włodarczyk, która jest sportową ambasadorką Stadionu Śląskiego. Ostatnia strefa to zaplecze, które znalazło się w centrum stoiska.

Kładąc nacisk na obecne trendy i kierunek w jakim podąża Urząd Marszałkowski postanowiliśmy użyć materiału jakim jest surowy MDF, który przewija się przez wszystkie strefy stoiska, a także doskonale komponuje się z zielenią, która staje się już oczywistym symbolem naszego regionu. Kompozycję zieleni zamieściliśmy na ażurowym suficie stoiska wykorzystując go także do podwieszenia oświetlenia stoiska.

W strefie Stadionu Śląskiego jako tła postanowiliśmy użyć wiodącego koloru identyfikacji i stworzyć przestrzeń przypominającą galerię z najistotniejszymi artefaktami takimi jak ławeczka stadionowa, fragment murawy czy fragment bieżni. Dopełnieniem całości było zastosowanie wyposażenia wiodącego polskiego producenta – firmy Paged, która po raz kolejny użyczyła nam kompletu mebli, a także przepięknych krzeseł oraz sofy wiodących światowych marek wypożyczonych z katowickiego showroomu Niuans Studio.

fot. Radosław Kaźmierczak