Stoisko ‘Śląskie. Pozytywna energia’ podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2017 – Katowice

 • AUTORZY:
  Bogna Polańska,
  Roma Skuza,
  Marcin Czopek

  REALIZACJA:
  Instytucja Kultury
  Ars Cameralis

 • DATA REALIZACJI
  I POWIERZCHNIA:
  2017, 85m2

  WYSTAWCA:
  Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

 • WYDARZENIE:
  IX Europejski Kongres
  Gospodarczy 2017

  LOKALIZACJA:
  Międzynarodowe Centrum
  Kongresowe w Katowicach

 • WSPÓŁPRACA:
  ÅOOMI, KAFTI, Laga,
  Marbet Style, Mazzivo,
  PP Pracownia, Paged Meble,
  pieniek pieniek, Wietrzne Pole,
  Silesia Custom Furniture

Stoisko ‘Śląskie. Pozytywna energia’ . Inspiracją dla stoiska promocyjnego Stoisko ‘Śląskie. Pozytywna energia’ podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego były obszary zielone, zajmujące aż 32 % powierzchni Województwa Śląskiego oraz tradycja “śląskiego domu” wyróżniająca się niezwykłym ciepłem i niepowtarzalną gościnnością.

Ideą prezentacji było wykreowanie relaksującej, domowej przestrzeni będącej przeciwwagą dla stereotypowego wizerunku Śląska postrzeganego przez pryzmat kopalń, hałd i familoków. Wyróżnia nas troska o środowisko i dbałość o nasze dziedzictwo kulturowe.

Na stoisku podziwiać można było przeróżne projekty wykonane w Województwie Śląskim przez tutejszych artystów, przedsiębiorców i projektantów.

Znaczna część przestrzeni wypełniona była zieloną instalacją zaprojektowaną przez Wietrzne Pole. Strefa natury, w której znajdują się prawdziwe, żywe i pachnące lasem rośliny odsyła do wspaniałych, acz niedocenianych, obszarów leśnych, które stanowią wielką wartość naszego Województwa.

autor: Bartłomiej Majzel

fot. Radosław Kaźmierczak

×
Dołącz do świata naszej pracowni.

Zapisz się do newslettera i odbierz -10% na pierwsze zakupy.

Maila wysyłamy maksymalnie jeden raz w miesiącu. Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera z inspiracjami, nowościami i promocjami. Zgoda jest dobrowolna i dotyczy wyłącznie ofert wysyłanych przez BROKAT. W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania naszych maili.