SALA EDUKACYJNO – TANECZNA w Teatrze Małym w Tychach

 • AUTORZY:

  Marcin Czopek,
  Bogna Polańska,
  Roma Skuza

 • INWESTOR:

  Teatr Mały w Tychach

 • DATA REALIZACJI:
  2017

  POWIERZCHNIA:
  80m2

 • LOKALIZACJA:

  Tychy

SALA EDUKACYJNO – TANECZNA. Teatr Mały w Tychach zlecił nam zaprojektowanie sali edukacyjno – tanecznej przeznaczonej dla dzieci. Pomieszczenie to miało pogodzić kilka funkcji. Sala taneczna do baletu lub tańca, sala do zabaw jak również sala do projekcji filmów. Projekt wnętrza jest na tyle uniwersalny, aby pełnić wiele zaplanowanych funkcji i ma możliwość poszerzenia tego zakresu.

W odpowiedzi na założenia inwestora oraz na niewielki budżet idea projektu bazowała na modułowym wielofunkcyjnym meblu. Wykonany był on ze sklejki i z kształtek piankowych. Zabudowa ta w pełni wykorzystuje przestrzeń, dostępną na całej długości pomieszczenia.

Mebel dzięki prostym geometrycznym formom w połączeniu z dużymi różnokolorowymi płaszczyznami nadaje wnętrzu charakteru i jednocześnie maskuje kaloryfery. Dostosowuje się też do aktualnej potrzeby.  Dzięki miękkim bryłom piankowym, które będą siedziskiem jak również klockami do zabawy i arteterapii.

Na ścianie po przeciwległej stronie zabudowy zamontowane są lustra. Służą one do ćwiczeń, samokontroli ruchu tancerzy, jak również poszerzają optycznie wnętrze. SALA EDUKACYJNO – TANECZNA to otwarta przestrzeń która pozwala na swobodne poruszanie się i dowolną aranżację pomieszczenia. Wydzielona szatnia zaprasza dzieci do siebie instalacją wykonaną z pni brzozowych.

fot. Radosław Kaźmierczak

×
Dołącz do świata naszej pracowni.

Zapisz się do newslettera i odbierz -10% na pierwsze zakupy.

Maila wysyłamy maksymalnie jeden raz w miesiącu. Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera z inspiracjami, nowościami i promocjami. Zgoda jest dobrowolna i dotyczy wyłącznie ofert wysyłanych przez BROKAT. W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania naszych maili.