SALA EDUKACYJNO – TANECZNA w Teatrze Małym w Tychach

 • AUTORZY:

  Marcin Czopek,
  Bogna Polańska,
  Roma Skuza

 • INWESTOR:

  Teatr Mały w Tychach

 • DATA REALIZACJI:
  2017

  POWIERZCHNIA:
  80m2

 • LOKALIZACJA:

  Tychy

Teatr Mały w Tychach zlecił nam zaprojektowanie sali edukacyjno – tanecznej przeznaczonej dla dzieci. Pomieszczenie to miało pogodzić kilka funkcji, takich jak sala taneczna do baletu lub tańca, sala do zabaw czy sala do projekcji filmów. Projekt wnętrza miał być na tyle uniwersalny, aby mógł pełnić wiele zaplanowanych funkcji i mieć możliwość poszerzenia tego zakresu.

W odpowiedzi na założenia inwestora oraz na niewielki budżet idea projektu bazowała na modułowym wielofunkcyjnym meblu wykonanym ze sklejki i z kształtek piankowych. Zabudowa ta w pełni wykorzystuje przestrzeń, dostępną na całej długości pomieszczenia.

Mebel dzięki prostym geometrycznym formom w połączeniu z dużymi różnokolorowymi płaszczyznami nadaje wnętrzu charakteru i jednocześnie maskuje kaloryfery. Dostosowuje się też do aktualnej potrzeby, dzięki miękkim bryłom piankowym, które mogą stać się siedziskiem czy klockami do zabawy i arteterapii.

Na ścianie po przeciwległej stronie zabudowy zamontowane są lustra, które służą do ćwiczeń, samokontroli ruchu tancerzy, jak również poszerzają optycznie wnętrze. Otwarta przestrzeń pozwala na swobodne poruszanie się i dowolną aranżację pomieszczenia. Wydzielona szatnia zaprasza dzieci do siebie instalacją wykonaną z pni brzozowych.

fot. Radosław Kaźmierczak