Pijalnia czekolady – Dolce Far Niente – caffe vini e spuntini

 • AUTORZY:

  Roma Skuza,
  Bogna Polańska

 • INWESTOR:

  prywatny

 • DATA REALIZACJI:
  2011/2012

  POWIERZCHNIA:
  68m2

 • LOKALIZACJA:

  Rynek, Opole

Pijalnia czekolady – Dolce Far Niente – caffe vini e spuntini mieści się w barokowej kamienicy z wejściem z sieni. Bardzo mały metraż lokalu – ok. 30m², uniemożliwił zmieszczenie sali sprzedaży wraz z zapleczem kuchennym na jednym poziomie.

Sposobem na powiększenie baru było wykorzystanie sporej wysokości pomieszczenia, jak również zbudowanie dodatkowej antresoli. Lada wydawcza, kuchnia, sanitariaty i pomieszczenie gospodarcze umieszczono w czekoladowej kostce, nad nimi powstała kameralna przestrzeń ze stolikami. Przestrzeń dla klienta utrzymana jest w jasnej kolorystce, zaś część obsługi to “ciemna czekolada”. Jedyną ozdobą pijalnia czekolady jest spływająca ze ścian “czekolada” oraz kapiące z sufitu ” krople mleka”, będące de facto wiszącymi lampami.

fot. Radosław Kaźmierczak

×
Dołącz do świata naszej pracowni.

Zapisz się do newslettera i odbierz -10% na pierwsze zakupy.

Maila wysyłamy maksymalnie jeden raz w miesiącu. Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera z inspiracjami, nowościami i promocjami. Zgoda jest dobrowolna i dotyczy wyłącznie ofert wysyłanych przez BROKAT. W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania naszych maili.