os. DUCHA mieszkanie

 • AUTORZY:

  Martyna Król,
  Roma Skuza,
  Kasia Kochanowska,
  Bogna Polańska

 • INWESTOR:

  prywatny

 • DATA REALIZACJI:
  2019/2020

  POWIERZCHNIA:
  50m2

 • LOKALIZACJA:

  Katowice

Wnętrze tego mieszkania projektowaliśmy dla miłośniczki książek i jazdy na rowerze. Klientce zależało na zaprojektowaniu pojemnych półek, gdzie mogłaby umieścić swoją kolekcję książek oraz wygospodarowaniu dodatkowej przestrzeni na rower, na którym codziennie dojeżdża do pracy.
Zastany układ funkcjonalny mieszkania nieznacznie zmieniliśmy, aby wygospodarować pomieszczenie na rower. Zmniejszyliśmy łazienkę i minimalnie sypialnię tworząc tym samym pomiędzy nimi nowe dodatkowe miejsce. Ścianę oddzielającą korytarz od kuchni usunęliśmy dzięki temu powiększyła się strefa dzienna.

Klientka nie bała się kolorów ani niestandardowych form wykończenia, dlatego wybrana przez nas paleta barw to różne odcienie różu i bordo w towarzystwie szarości. W całym mieszkaniu pojawia się też motyw zaokrągleń w postaci pergoli oddzielającej kuchnię od salonu, zagłówka w sypialni, w kształcie luster czy regału na książki w salonie.

Czarne dodatki, takie jak lampy czy klamki dobrze kontrastują z romantycznym różem. Wyjątkiem jest szara lampa która wraz z koralową kanapą tworzą przytulny kącik do czytania. Wyjątkiem jest szara lampa lampe de marseille mini projektu Le Corbusiera firmy Nemo, która wraz z koralową kanapą tworzą przytulny kącik do czytania.

fot. Radosław Kaźmierczak

×
Dołącz do świata naszej pracowni.

Zapisz się do newslettera i odbierz -10% na pierwsze zakupy.

Maila wysyłamy maksymalnie jeden raz w miesiącu. Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera z inspiracjami, nowościami i promocjami. Zgoda jest dobrowolna i dotyczy wyłącznie ofert wysyłanych przez BROKAT. W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania naszych maili.