ORDONA mieszkanie

 • AUTORZY:

  Anna Wawrzyniak,
  Roma Skuza,
  Bogna Polańska

 • INWESTOR:
  prywatny

  DATA REALIZACJI:
  2017

 • POWIERZCHNIA:
  43,30m2

  LOKALIZACJA:
  Koszutka, Katowice

 • WSPÓŁPRACA:

  Wietrzne Pole

To niewielkie mieszkanie znajduje się na dwunastym piętrze bloku, z którego rozpościera się niezwykły widok na panoramę Katowic. Lokal kupiono pod wynajem dlatego właściciele bardzo chcieli, aby w nieoczywisty sposób przemycić do projektu elementy ciekawe i charakterystyczne dla Śląska.  Tak by osoba odwiedzająca zapamiętała wnętrze i chętniej chciała do niego wrócić. Klientom przyświecał cel zainteresowania odwiedzających naszym regionem.

Dzięki uprzejmości dwóch zaprzyjaźnionych fotografów mieliśmy możliwość spełnienia założeń klientów. W sypialni cały sufit wyklejono przepięknym zdjęciem autorstwa Wojciecha Radwańskiego. Zdjęcie ukazuje z perspektywy lotu ptaka Katowice zimą.  Jego najważniejszymi obiektami są nowa strefa kultury jak NOSPR, Międzynarodowe Centrum Kongresowe, czy Spodek oraz teren dzielnicy Koszutki i Centrum. Leżąc na łóżku można dokładnie zlokalizować miejsce, w którym się znajduje i zaplanować trasę zwiedzania.

Na wprost wejścia do salonu powieszone jest niezwykłe zdjęcie autorstwa Radosława Kaźmierczaka. Na zdjęciu można podziwiać szyb Kopalni Węgla Kamiennego Szombierki w Bytomiu. Fotografia nawiązuje tym samym do historii obiektów pokopalnianych tak charakterystycznych dla Śląska.

Wnętrze miało zaprojektowano w funkcjonalny sposób. Przystępne dla wynajmującego lecz nie pozbawione charakteru. Małą kuchnię otworzyliśmy na salon wyburzając ścianę dzielącą te dwa pomieszczenia. Długi blat umieszczony wzdłuż okna zaprasza do podziwiania tętniącego życiem miasta. Likwidacja przedsionka do łazienki spowodowała powiększenie salonu.  Dzięki temu mogliśmy zaprojektować ciąg szaf o różnorodnym przeznaczeniu jak: miejsce do pracy czy szafę porządkową. Użyliśmy materiałów, które miały stworzyć ciepłe i przytulne wnętrze. Charakteru przestrzeni nadają przewijające się elementy wyposażenia wnętrz w kolorach granatu i czerni.

fot. Radosław Kaźmierczak

×
Dołącz do świata naszej pracowni.

Zapisz się do newslettera i odbierz -10% na pierwsze zakupy.

Maila wysyłamy maksymalnie jeden raz w miesiącu. Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera z inspiracjami, nowościami i promocjami. Zgoda jest dobrowolna i dotyczy wyłącznie ofert wysyłanych przez BROKAT. W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania naszych maili.