Ogrody w naszych głowach vol.2 – instalacja artystyczna wewnątrz kontenera jako plenerowego studio radiowego Trójki Polskiego Radia

 • AUTORZY:
  Ada Sowińska,
  Roma Skuza,
  Bogna Polańska

  REALIZACJA:
  Instytucja Kultury
  Ars Cameralis

 • DATA WYDARZENIA:
  2 sierpnia – 4 sierpnia 2019

  DATA REALIZACJI:
  czerwiec – sierpień 2019

  POWIERZCHNIA:
  29,28m2

 • WYSTAWCA:
  Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego dla Trójki - Programu 3 Polskiego Radia

  WYDARZENIE:
  Off Festival 2019

 • LOKALIZACJA:
  Dolina Trzech Stawów
  w Katowicach

  WSPÓŁPRACA:
  Wietrzne Pole

W tegorocznym projekcie kontenera jako plenerowego studia radiowego Trójki Polskiego Radia chcieliśmy nawiązać do charakterystycznej dla OFF Festivalu atmosfery wakacyjnej zabawy. Co roku festiwal odbywa się właśnie podczas najcieplejszych dni na Dolinie Trzech Stawów w Katowicach.

W tej edycji odwołujemy się głównie do klimatu plaży w Miami w latach ‘80tych, przedstawionej w popularnym serialu ‘Policjanci z Miami’, na której królowały żywe neonowe barwy kostiumów kąpielowych, leżaków, parasoli jak również neonowe światła nocnych clubów, restauracji i kafejek. Postawiliśmy głównie na paletę różu, fioletu i pomarańczy.

Kolorowy efekt uzyskaliśmy pokrywając suszone rośliny farbami w spreju oraz barwnymi tkaninami, które wypełniały górną przestrzeń kontenera. Między suszami rozwiesiliśmy luźno zwisające taśmy ledowe, które miały za zadanie spotęgować paletę barw. Dawały również światło podczas transmisji programu. Wrażenie miksu neonowych kolorów sprawiały również lustrzane powierzchnie rozmieszczone wzdłuż ścian, przez co wnętrze wydawało się bardziej przestronne.

Nagromadzenie tych efektów stworzyło atmosferę, przenoszącą Dolinę Trzech Stawów w inny wymiar.

“Zdjęcia dzięki uprzejmości Instytucji Kultury Ars Cameralis, fot. Monika Stolarska”

×
Dołącz do świata naszej pracowni.

Zapisz się do newslettera i odbierz -10% na pierwsze zakupy.

Maila wysyłamy maksymalnie jeden raz w miesiącu. Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera z inspiracjami, nowościami i promocjami. Zgoda jest dobrowolna i dotyczy wyłącznie ofert wysyłanych przez BROKAT. W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania naszych maili.