Stoisko wystawiennicze firmy Metropolia GZM podczas Śląskiego Festiwalu Nauki w Katowicach

 • AUTORZY:
  Marcin Czopek,
  Ada Sowińska,
  Roma Skuza,
  Bogna Polańska

 • DATA REALIZACJI:
  styczeń 2020

  POWIERZCHNIA:
  100m2

 • WYSTAWCA:
  Górnośląski Związek Metropolitarny

  WYDARZENIE:
  Śląski Festiwal Nauki Katowice 2020

 • LOKALIZACJA:
  Międzynarodowe Centrum
  Kongresowe w Katowicach

W tym roku mieliśmy po raz pierwszy przyjemność zaprojektowania stoiska wystawienniczego dla firmy Metropolia GZM na Śląski Festiwal Nauki. Wydarzenie to jest dedykowane głównie dla młodzieży i osób pasjonujących się szeroko rozumianą nauką. Metropolia podczas tych trzech dni postanowiła przybliżyć odwiedzającym swoją wizję „miasta przyszłości”. Hasło przewodnie oraz założenia dotyczące stworzenia czterech stref było początkiem pomysłu na aranżację stoiska.

Do dyspozycji były 3 duże drony, które postanowiliśmy zawiesić na wys. 5m. W „miastach przyszłości” drony mogą dokonywać komunikacyjnej rewolucji – transportować przesyłki, patrolować drogi jak również wykrywać zanieczyszczenia. Wspierają również bezpieczeństwo np. zabezpieczając imprezy masowe.

Zakładając gogle VR, odwiedzający mogli za pomocą ruchów głowy kierować dronem i oglądać wybrane fragmenty miasta Katowic z lotu ptaka.

Dla fanów bardziej manualnych wrażeń stworzyliśmy strefę warsztatową. Przy długim stole można było za pomocą składanki złożyć samodzielnie swojego papierowego drona.

Na stanowisku z ogromną ścianą TV LED z funkcją kinect oglądający mógł kierować widokiem za pomocą machnięcia i gestykulacją ręki jak również patrolować z wysokiej przestrzeni ulice miasta.

Kolorystykę poszczególnych funkcji stoiska oparliśmy o system wizualny firmy: żółty, fuksja, niebieski. W górnej partii oprócz dronów, zawiesiliśmy 24 sztuki kolorowych świetlówek oraz  11 szarf.  Sarfy posłużyły nam jako pole do przekazania poszczególnych informacji o każdej ze stref. Co więcej, dzięki zawieszonym elementom oraz neonowi firmy Metropolii stoisko wystawiennicze było widoczne z każdej strony, nawet z dużej odległości.

fot. Radosław Kaźmierczak

×
Dołącz do świata naszej pracowni.

Zapisz się do newslettera i odbierz -10% na pierwsze zakupy.

Maila wysyłamy maksymalnie jeden raz w miesiącu. Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera z inspiracjami, nowościami i promocjami. Zgoda jest dobrowolna i dotyczy wyłącznie ofert wysyłanych przez BROKAT. W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania naszych maili.