LIGOTA PARK 02 mieszkanie

 • AUTORZY

  Bogna Polańska,
  Roma Skuza,
  Małgorzata Staroń

 • INWESTOR:

  prywatny

 • DATA REALIZACJI:
  2013

  POWIERZCHNIA:
  78,64m2

 • LOKALIZACJA:

  os. Ligota Park,
  Katowice

Decyzję o kupnie mieszkania na osiedlu Ligota Park inwestorzy podjęli głównie za sprawą ogródka przynależącego do lokalu, który daje dużo przestrzeni do zabawy dla dziecka. Drugą bardzo istotną zaletą było dobrze naświetlone, narożne położenia mieszkania. Para chciała zostawić zastaną część dzienną, sypialnie, łazienkę i toaletę jednak marzyła o własnej garderobie najlepiej połączonej bezpośrednio z sypialnią oraz o pralni, która przy powiększającej się rodzinie jest niezbędna.
Z połączenia powierzchni dwóch sąsiednich pomieszczeń – gospodarczego i toalety została zaprojektowana część gospodarcza mieszkania łącząca pożądane trzy funkcje: garderobę, pralnię, szafę i toaletę dla gości.

Dotychczasową toaletę zmniejszono do minimum, natomiast z dawnej przestrzeni gospodarczej wydzielono wnękę, która obecnie pełni funkcję pralni i suszarni. Dzięki temu zabiegowi pozyskana powierzchnia została przeznaczona na prywatną garderobę, przez którą w szybki sposób można dostać się do łazienki. ‘Gospodarcza kostka’ oraz kuchnia wykończone są drewnianą okleiną oraz płytkami w pastelowych kolorach, na podłodze położony jest parkiet przemysłowy.

fot. Radosław Kaźmierczak