LIGOTA PARK mieszkanie

 • AUTORZY:

  Roma Skuza,
  Bogna Polańska

 • INWESTOR:

  prywatny

 • DATA REALIZACJI:
  2010

  POWIERZCHNIA:
  55,83m2

 • LOKALIZACJA:

  os. Ligota Park,
  Katowice

Ligota Park mieszkanie. Przy minimalnej ingerencji w zastany układ mieszkania – postanowiono pozbyć się jego wad, a zalety jeszcze bardziej spotęgować.
Wyburzenie ścian wokół ślepej kuchni usunęło długi, ciemny korytarz.  Kuchnia stała się prawdziwym sercem mieszkania. Kuchnię od salonu wydziela jedynie blat, będący od strony pokoju rodzajem baru.

Przestrzeń kuchni i pokoju dziennego – potraktowano jako jedną.  Ich podłogi wyłożono tym samym jasnym drewnem, co również przyczyniło się do optycznego powiększenia mieszkania. Aby jeszcze bardziej zwiększyć wrażenie przestronności – większość szafek, schowków, mebli – starano się grupować w postaci wypełniających całe ściany szaf, ich drzwiczki z lacobel, czyli malowanego szkła powodują, że zlewają się one z architekturą i „znikają” w przestrzeni Ligota Park mieszkanie.

fot. Radosław Kaźmierczak

×
Dołącz do świata naszej pracowni.

Zapisz się do newslettera i odbierz -10% na pierwsze zakupy.

Maila wysyłamy maksymalnie jeden raz w miesiącu. Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera z inspiracjami, nowościami i promocjami. Zgoda jest dobrowolna i dotyczy wyłącznie ofert wysyłanych przez BROKAT. W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania naszych maili.