LIGOTA apartament

 • AUTORZY:

  Bogna Polańska,
  Roma Skuza

 • INWESTOR:

  prywatny

 • DATA REALIZACJI:
  2011

  POWIERZCHNIA:
  121m2

 • LOKALIZACJA:

  Ligota, Katowice

Ligota apartament. Inwestorka chciała maksymalnie otwartej przestrzeni dziennej i zastosowania kolorów ziemi.

Nowy program funkcjonalny z jedną sypialnią umożliwił wyburzenie większości ścian działowych i likwidację małych pokoi. Wykreowano rozległą przestrzeń dzienną. Luksusową sypialnię od części dziennej wydzielono półokrągłą ścianą, co miało na celu optyczne zmniejszenie jej bryły. Salon kąpielowy powstał w miękkiej „zatoce” tej wykrzywionej ściany, od sypialni dzieli ją jedynie transparentna, szklana ściana.

W całym mieszkaniu Ligota apartament podłoga to gładka, błyszcząca podłoga żywiczna wylana na powierzchni szlifowanego betonu. Olbrzymi słup kominowy w salonie pokryto betonowymi płytami . W ten sposób powstał rzeźbiarski monolit oddzielający wizualnie kuchnię z jadalnią od reszty salonu. Kuchni nadano charakter reprezentacyjny, stąd fornir egzotycznego drewna zastosowany na wbudowanych szafkach jak i wyspie, korespondujący ze stołem jadalnianym.

fot. Radosław Kaźmierczak

×
Dołącz do świata naszej pracowni.

Zapisz się do newslettera i odbierz -10% na pierwsze zakupy.

Maila wysyłamy maksymalnie jeden raz w miesiącu. Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera z inspiracjami, nowościami i promocjami. Zgoda jest dobrowolna i dotyczy wyłącznie ofert wysyłanych przez BROKAT. W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania naszych maili.