Kuchnia w Krakowie

 • AUTORZY:

  Kasia Kochanowska,
  Roma Skuza,
  Bogna Polańska

 • INWESTOR:

  prywatny

 • DATA REALIZACJI:
  sierpień/wrzesień 2018

  POWIERZCHNIA:
  14,2m2

 • LOKALIZACJA:

  Kraków

O kuchni nasze prababcie mawiały, że jest sercem domu. Z biegiem lat określenie to nie straciło na ważności. Jego sens się cały czas pogłębia. Obecnie, aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń, standardem staje się łączenie kuchni z pokojem dziennym. Brak podziałów w postaci ścian daje możliwość optycznego powiększenia przestrzeni, lepszego doświetlenia oraz funkcjonalnego zagospodarowania pomieszczenia. Co za tym idzie, nowoczesna kuchnia jest nie tylko funkcjonalną przestrzenią roboczą, lecz także nierozłącznym elementem części dziennej, w której toczy się życie domowników i ich gości.

Ważne jest by kuchnia wpisywała się w estetykę panującą w mieszkaniu i równocześnie, jako odrębna strefa, wyglądała atrakcyjnie i interesująco.

W projekcie, który prezentujemy, stanęliśmy przed zadaniem wpisania kuchni w zaprojektowaną już przestrzeń. Wobec tego, w kontynuacji dla reszty mieszkania zastosowaliśmy jasną i stonowaną kolorystykę.

Zależało nam, by otrzymać przestrzeń czystą i prostą, dlatego sprzęty kuchenne ukryliśmy w zabudowie jak np. wyjeżdżany z blatu okap. Gładkie, drewniane fronty, pokryte naturalnym dębowym fornirem są nawiązaniem do istniejącego parkietu, do tego blat i wyspa zostały wykonane z naturalnego kamienia. Idealnie wkomponował się tutaj granit w kolorze delikatnego beżu, który to kolor występował już w innych pomieszczeniach.
Użycie tej samej kolorystyki pozwoliło na uspójnienie tych dwóch funkcji, kuchni i salonu w jedną przestrzeń.

fot. Andrzej Gruszka

×
Dołącz do świata naszej pracowni.

Zapisz się do newslettera i odbierz -10% na pierwsze zakupy.

Maila wysyłamy maksymalnie jeden raz w miesiącu. Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera z inspiracjami, nowościami i promocjami. Zgoda jest dobrowolna i dotyczy wyłącznie ofert wysyłanych przez BROKAT. W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania naszych maili.