KUBINY mieszkanie

 • AUTORZY:

  Bogna Polańska,
  Roma Skuza

 • INWESTOR:

  prywatny

 • DATA REALIZACJI:
  2011/2012

  POWIERZCHNIA:
  46,46m2

 • LOKALIZACJA:

  Śródmieście, Katowice

KUBINY mieszkanie. W tym mieszkaniu dla lekarza nasza główna ingerencja w zastane wnętrze polegała na wyburzeniu większości ścian działowych. Stworzenie z ciasnych pokoików i kuchni oraz ciemnego przedpokoju – jednej otwartej przestrzeni dziennej.

W niej wyodrębniono aneks kuchenny, jadalnię jak również salon. Jedynymi zamkniętymi kubaturami stały się łazienka oraz sypialnia.  One również zyskały otwarcia na „publiczną” część mieszkania poprzez częściowe przeprucia ścian i zamontowanie w nich „okien”.

To w sypialni wykorzystano pod instalację witraża, co było jednym z życzeń klienta.  Chciał w ten sposób oddać hołd profesji swego ojca, który prowadził warsztat witraży. Kolorowe szybki są ciekawym kontrapunktem dla minimalistycznego wnętrza Kubiny mieszkanie. Kolejnym jest tapeta przedstawiająca ludzki mózg umieszczona na ścianie sypialni od strony jadalni . Stanowi mocny akcent a zarazem ironiczne nawiązanie do profesji właściciela.

fot. Radosław Kaźmierczak

×
Dołącz do świata naszej pracowni.

Zapisz się do newslettera i odbierz -10% na pierwsze zakupy.

Maila wysyłamy maksymalnie jeden raz w miesiącu. Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera z inspiracjami, nowościami i promocjami. Zgoda jest dobrowolna i dotyczy wyłącznie ofert wysyłanych przez BROKAT. W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania naszych maili.