GABINET GINEKOLOGICZNY

 • AUTORZY:

  Roma Skuza,
  Bogna Polańska

 • INWESTOR:

  prywatny

 • DATA REALIZACJI:
  2015/2016

  POWIERZCHNIA:
  61m2

 • LOKALIZACJA:

  Pyskowice

Gabinet lekarski powstał w niewielkiej kamienicy w centrum w Pyskowicach. Zastane wnętrze miało dość nietypowy rzut ze względu na istniejącą klatkę schodową, która przedziela lokal na dwie części: frontową i tylną połączoną wąskim długim korytarzem.

Z tego względu, zdecydowaliśmy się umieścić pokój lekarski na samym końcu lokalu, gdzie metraż pozwalał nam na wyodrębnienie dodatkowo osobnej łazienki dla pacjentki. Długi wąski korytarz wykorzystaliśmy na funkcję poczekalni dla pacjentek. W frontowej części lokalu zaprojektowaliśmy rejestrację, mały aneks kuchenny oraz toaletę dla niepełnosprawnych.

Cały gabinet miał być jasny, praktyczny i minimalistyczny ale nie pozbawiony ciepłego akcentu, stąd przewijające się drewniane elementy w postaci zabudowy kuchennej czy poziomych drewnianych kantówek na ścianie.

Aby optycznie skrócić długi korytarz, zdecydowaliśmy się na postawienie przeszklonej ściany z metalowych czarnych profili wypełnionych mlecznym szkłem. Pozwoliło to również na pośrednie doświetlenie korytarza. Czarne dodatki w postaci klamek, lamp czy kaloryferów uspójniły całość wnętrza.

fot. Radosław Kaźmierczak

×
Dołącz do świata naszej pracowni.

Zapisz się do newslettera i odbierz -10% na pierwsze zakupy.

Maila wysyłamy maksymalnie jeden raz w miesiącu. Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera z inspiracjami, nowościami i promocjami. Zgoda jest dobrowolna i dotyczy wyłącznie ofert wysyłanych przez BROKAT. W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania naszych maili.