DOM W MIKOŁOWIE

 • AUTORZY:
  Roma Skuza,
  Bogna Polańska

 • INWESTOR:
  prywatny

 • DATA REALIZACJI:
  2015

  POWIERZCHNIA:
  126,77m2

 • LOKALIZACJA:

  Mikołów

Dom w Mikołowie. Zadanie, jakie postawili przed nami inwestorzy to przede wszystkim zaprojektowanie nowoczesnej, przejrzystej przestrzeni domu w jasnych barwach. Warunkiem koniecznym było uwzględnienie w koncepcji rodzinnych zabytkowych mebli, z poprzedniego mieszkania. Cały proces projektowy podporządkowano wyeksponowaniu ich piękna.

Ciężką i bogatą w detale formę sprzętów skonfrontowano z surowymi, industrialnymi w wyrazie materiałami między innymi żywicą poliuretanową, betonem, cementem, siatką ogrodową jak również zalakierowaną blachą. Jasna podłoga, białe ściany, schody oraz nowe zabudowy meblowe tworzą przede wszystkim jednolite tło dla antyków. Dom w Mikołowie w części kuchennej ma na ścianie farbę magnetyczną. Farba ta idealnie sprawdza się jako tablica informacyjna lub miejsce na magnesy, które rodzina przywozi z każdej wyprawy.

fot. Radosław Kaźmierczak

×
Dołącz do świata naszej pracowni.

Zapisz się do newslettera i odbierz -10% na pierwsze zakupy.

Maila wysyłamy maksymalnie jeden raz w miesiącu. Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera z inspiracjami, nowościami i promocjami. Zgoda jest dobrowolna i dotyczy wyłącznie ofert wysyłanych przez BROKAT. W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania naszych maili.