Diament instalacja audiowizualna przygotowana na otwarcie Stadionu Śląskiego

 • AUTORZY:

  Roma Skuza,
  Bogna Polańska,
  Marek Zieliński,
  Jakub Swat

 • REALIZACJA:
  Instytucja Kultury Ars Cameralis

  DATA REALIZACJI:
  2017

 • WYDARZENIE:

  "Potęga emocji. Stadion Śląski 1956-2017"– otwarcie Stadionu Śląskiego 2017

 • LOKALIZACJA:

  Stadion Śląski

Diament instalacja audiowizualna przygotowana na otwarcie Stadionu Śląskiego przyjęła formę diamentu.  Jest to metafora wydarzeń, które na tym obiekcie miały miejsce. Bogactwo sukcesów, emocji, przeżyć nie tylko sportowych, ale i muzycznych, lekkoatletycznych czy politycznych. Słowo diament pochodzi od słowa oznaczającego „niepokonany, niezniszczalny”. Przywołuje obraz wszystkich sukcesów, jakie na Stadionie Śląskim się wydarzyły. Diament to również węgiel, a ten jest wyjątkowo w naszym regionie ważny, tak jak Stadion Śląski.

Multimedialna instalacja swoją formą zaprasza wszystkich do poznania historii Stadionu. Diament instalacja audiowizualna ma intrygować, zaciekawiać, przywoływać skojarzenia. Dzięki mobilności można ją prezentować w różnych miejscach. Nie tylko w bazie, jaką jest Stadion, ale np. w teatrach czy muzeach. Ma w metaforyczny sposób połączyć dwa odległe światy, jakimi są kultura i sport.

×
Dołącz do świata naszej pracowni.

Zapisz się do newslettera i odbierz -10% na pierwsze zakupy.

Maila wysyłamy maksymalnie jeden raz w miesiącu. Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera z inspiracjami, nowościami i promocjami. Zgoda jest dobrowolna i dotyczy wyłącznie ofert wysyłanych przez BROKAT. W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania naszych maili.