Antysmogowy tramwaj – instalacja artystyczna na potrzeby akcji MOGĘ #ZatrzymaćSMOG

 • AUTORZY:
  Bogna Polańska,
  Roma Skuza

  INSTALACJA ZIELENI:
  Wietrzne Pole

 • INWESTOR:
  Business Consulting

  DATA REALIZACJI:
  październik 2018

 • WYSTAWCA:
  Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

  WYDARZENIE:
  Mogę #ZatrzymaćSMOG

 • LOKALIZACJA:
  Tramwaj KZK GOP
  woj. Śląskie

Co to jest smog? Jak można przyczynić się do poprawy jakości powietrza? Jak zanieczyszczenie powietrza wpływa na ciało?

Na te i na inne pytania odpowiadał Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego za pomocą akcji MOGĘ #ZatrzymaćSMOG. Informacje te można było przeczytać w antysmogowym tramwaju, którego wnętrze mieliśmy przyjemność zaaranżować.

Cały tramwaj wypełniony został po brzegi instalacją z żywej zieleni, która przypominała kawałek dżungli przeniesionej prosto do centrum miasta. Zielony tramwaj kursował jako publiczny środek komunikacji linią 11, a potem linią 24 przez miasta takie jak: Katowice, Chorzów, Świętochłowice, Bytom, Rudę Śląską, Zabrze, Gliwice, Sosnowiec i Będzin.

Mieszkańcy aglomeracji Śląskiej podczas podróży mogli przeczytać jak skutecznie walczyć z wysoką emisją oraz uzyskać odpowiedzi jak małymi kroczkami, swoim zachowaniem przyczynić się do spadku zanieczyszczeń. Projekt miał za zadanie w oryginalny sposób nakłonić mieszkańców do rozmów oraz zastanowienia się nad problemem jakim jest smog.

fot. Daniel Dmitriew Robi Zdjęcia

×
Dołącz do świata naszej pracowni.

Zapisz się do newslettera i odbierz -10% na pierwsze zakupy.

Maila wysyłamy maksymalnie jeden raz w miesiącu. Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera z inspiracjami, nowościami i promocjami. Zgoda jest dobrowolna i dotyczy wyłącznie ofert wysyłanych przez BROKAT. W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania naszych maili.