KRAKUSKI koncepcja wnętrza cukierni

 • AUTORZY:

  Bogna Polańska,
  Roma Skuza

 • INWESTOR:

  Bahlsen Polska
  spółka z o.o. Sp. k.

 • DATA PROJEKTU:
  2013/2014

  POWIERZCHNIA:
  85m2

 • LOKALIZACJA:

  centrum, Kraków

KRAKUSKI koncepcja wnętrza cukierni. Naszym zadaniem było stworzenie projektu pilotażowego wnętrza, które miało spełniać funkcję cukierni, ciastkarni i kawiarni. Całość miała być na tyle uniwersalna, aby można było stworzyć następne punkty w innych częściach kraju. Założeniem inwestora było stworzenie wnętrza prostego, z domową atmosferą nawiązującą do tradycji firmy.

Przepisem na stworzenie projektu wnętrza jest zastosowanie charakterystycznych składników. Pierwszy to nawiązanie do motta firmy Krakuski – „z pasją, od serca”, które pojawia się w postaci tablicy z aktualnym menu. Drugi to detale przypominające formą produkty firmy takie jak sofa, abażury lamp nawiązujące kształtem do herbatników – produktów firmy. Trzeci składnik to wyraźne zaznaczenie koloru granatowego zaczerpniętego z identyfikacji wizualnej. Całość łączy drewno, które nadaje wnętrzu domową atmosferę.

Różne warianty miejsc siedzących pozwalają przyszłym klientom dostosować je do swoich potrzeb – wspólny stół symbolizujący ognisko domowe, oddzielne stoły z sofą umożliwiające dowolną konfigurację ilości miejsc jak również hokery przeznaczone do szybkiej konsumpcji.
Kształty produktów firmy Krakuski zostały wykorzystane również do stworzenia patternu, który może być użyty jako motyw na tapecie lub opakowaniach produktów.

wiz. Sebastian Grochowski

×
Dołącz do świata naszej pracowni.

Zapisz się do newslettera i odbierz -10% na pierwsze zakupy.

Maila wysyłamy maksymalnie jeden raz w miesiącu. Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera z inspiracjami, nowościami i promocjami. Zgoda jest dobrowolna i dotyczy wyłącznie ofert wysyłanych przez BROKAT. W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania naszych maili.